1. Home
  2. Sprzedawanie online sztuki
  3. Jeśli zwrócę wydruk z edycji limitowanej, czy zostanie to zaktualizowane w informacjach o sprzedaży w creativehub?

Jeśli zwrócę wydruk z edycji limitowanej, czy zostanie to zaktualizowane w informacjach o sprzedaży w creativehub?

Podczas gdy ilość dostępnych egzemplarzy w danej edycji limitowanej jest śledzona w creativehub automatycznie, zwroty zamówień wydruków z edycji limitowanej sprzedanych w Twoim sklepie internetowym wymagają aktualizacji manualnej.

Jak to działa?

Przykładowo jeśli ustawisz dla produktu edycję limitowaną 100 i ktoś kupi jeden z nich w Twoim sklepie online, informacje na Twoim koncie na creativehub zostaną automatycznie zaktualizowane. Po wydrukowaniu liczba wydruków dostępnych dla tej edycji spadnie do 99.

Jeśli jednak dokonasz zwrotu pieniędzy za produkt z edycji limitowanej w swoim sklepie, wspomniany wcześniej proces nie nastąpi automatycznie. 

Twój sklep zapyta Cię, czy chcesz „uzupełnić towar” („restock the item”). Koniecznie to zrób, a następnie wejdź na swoje konto w creativehub i zaktualizuj w nim dostępne wydruki w tejże edycji limitowanej.


Krok 1: Zaktualizuj zwrot kosztów wydruku z edycji limitowanej na creativehub 

  • Aby to zrobić, zaloguj się do creativehub.
  • Wybierz odpowiedni wydruk i kliknij „Sprzedaj jako wydruk”.
  • Następnie kliknij po prawej stronie ustawienia edycji limitowanej i odznacz numer wydania (wydruku), który został zwrócony.
  • Nie zapomnij kliknąć „Zapisz”. Spowoduje to cofnięcie sprzedanego numeru wydania. 

Uwaga: upewnij się przed dokonaniem zwrotu pieniędzy, że wraz z wydrukiem zwrócono Ci również przypisany mu certyfikat.


Krok 2: Zaktualizuj informacje związane ze zwrotem kosztów danej limitowanej w swoim sklepie internetowym 

  • Jeśli wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w wariantach produktów w creativehub, musisz ponownie zaimportować produkt do listy dostępnych produktów w swoim sklepie. Jeśli tego nie zrobisz, produkt nie zostanie zaktualizowany i nie będziemy w stanie zrealizować Twojego zamówienia.
  • Jeśli plik zostanie usunięty w creativehub lub jeśli ustawienia sprzedaży dla tego pliku zostaną usunięte, produkt i jego ustawienia nie zostaną automatycznie usunięte z listy produktów w Twoim sklepie. Produkt ten należy usunąć manualnie. Jeśli tego nie zrobisz, a produkt zostanie sprzedany, nie będziemy mogli zrealizować zamówienia.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat importowania produktów.


Updated on 9 listopada 2022

Was this article helpful?

Related Articles